Fabrika ve Üretim

Türk ve İtalyan mühendislik bilgi ve becerisi ile İtalyan teknolojisinin yeni ve modern makine, robot, yüksektonajlı pres ve fırınlar...

Hitit Seramik fabrikaları 500.000 m2‘lik arazi üzerinde toplam 140.000 m2 kapalı alanda kurulu bulunan üretim tesislerinde faaliyet göstermektedir. Bu fabrikalar kompleksinin oluşumu ve montajı aşamasında onlarca mühendis, yüzlerce işçi görev almış, montaj için 50.000 birim parçadan oluşan makine ve ekipmanların fabrika sahasına sevki 1.000 Konteynır ve Tır ile gerçekleşmiştir. Uzun ve yorucu çalışmalar sonucunda ise yan yana düşünüldüğünde 5 Km uzunluğa ulaşabilen üretim hattı ile çok nadide ürünlerin üretildiği; Hitit Seramik Üretim Tesisleri doğmuştur. 
 
Hitit Seramik fabrikalarının “Üretim Tesisleri“ olarak adlandırılmasının sebebi farklı tip ve ebatlarda ürünlerin üretimini yapma kapasitesine sahip farklı Fabrika ları bünyesinde barındırıyor olmasındandır. 
 
Hitit Seramik üretim tesisleri bünyesinde Seramik Yer ve Duvar Karosu, Porselen Karo, Mozaik Karo, Bordür-Dekor, Havuz Seramik ve Aksesuarları ile Yapı Kimyasalları üretimi yapan fabrikalar bulunmaktadır. 
 
Tüm bu fabrikalarda Türk ve İtalyan mühendislik bilgi ve becerisi ile İtalyan teknolojisinin yeni ve modern makine, robot, yüksektonajlı pres ve fırınları kullanılmaktadır. Ürünlerin ham madde oluşumu aşamasından, üretim hattındaki tüm süreçleri ile paketleme ve paletleme işlemlerinde; hassas ölçüm cihazları, yeni teknoloji ürünü makineler ve robotlar kullanılmaktadır. Üretimdeki ürünler özel kalite kontrol makine ve cihazları ile üretimin her aşamasında kontrolden geçirilmektedir.