Hitit Mod Arşivi

Hermès’in 1973 yılında yayın hayatına başlayan ve yılda iki kez okurlarla buluşan Le Monde d’Hermès dergisinin son sayısı, 5 Ekim - 8 Ekim tarihlerinde İstanbul’da, özel bir kiosk ile tanıtıldı.

Paris’in simgesel gazete bayilerinden ilham alan tasarım, ilk kez 2021 sonbaharında Prag’da ziyaretçilerini ağırlamıştı. Eğlenceli etkinliklerle donatılan ve özgün tasarımıyla dikkat çeken Kiosk, yolculuğuna Nisan’da Barselona, Mayıs’ta Kuveyt, Austin ve Haikou, Haziran’da Jakarta ve Eylül’de Lizbon ile devam etti. Bir sonraki durağının İstanbul olacağı ise Hermès’in global sosyal medya hesabı üzerinden coşkulu bir paylaşımla duyuruldu.Hitit Mod Arşivi

Markanın 2023 yılı temasının, Le Monde d’Hermés dergisi ve çeşitli etkinlikler eşliğinde tanıtıldığı Kiosk, Zorlu Center’ın meydan katında 4 gün boyunca ziyaretçileri ağırladı. “Hayranlıkla Şaşırtan Hermés!” teması kapsamında hazırlanan dergi, markanın yeni sezon ürünlerini tanıtıp yenilikçi yaklaşımını aktarırken aynı temayla kurgulanan Kiosk da çeşitli sürpriz aktivitelerle ziyaretçileri şaşırttı.Hitit Mod Arşivi

Kioska uğrayan modaseverler Le Monde d’Hermés hakkında bilgi edinme, geleneksel Türk Kahvesi ve lokum ikramı eşliğinde dergiyi okuma, inceleme ve çeşitli oyunlarla eğlenme fırsatı buldu.

Hitit Mod Arşivi


Etkinliğe özel olarak bir illüstratör, dileyen ziyaretçilerin portrelerini Hermès kitap ayraçlarına çizdi. Ziyaretçilere Hermés turuncusu file çanta içinde dergi ile çiçek buketi hediye edildi.

Hitit Mod Arşivi


Hermès’in yenilikçi ruhunu ve hayal gücünü yansıtan; eğlenceli, sürprizlerle dolu, maceralı bir oyun gibi kurgulanan Le Monde d’Hermès’in bu son sayısı, teknolojiden güç alan tasarımıyla dikkat çekiyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle okuru sayfalara bir karakter olarak dâhil eden dergide, şaşırtıcı oyunların yanı sıra Hermès’in on altı değişik ürün departmanının birbirinden ilginç Sonbahar-Kış 2023 koleksiyonları da eğlenceli çekimlerle sunuluyor. Dergide ayrıca dikkat çekici söyleşilere de yer veriliyor.

Le Monde d’Hermès ayrıca https://www.hermes.com/fr/fr/story/podcasts, Amazon Müzik, Apple Podcast, Deezer ve Spotify üzerinden erişilebilen podcastler de sunuyor.

Le Monde d’Hermès kioskunun oldukça keyifli geçen İstanbul durağının ardından rotasına nasıl devam edeceği henüz bilinmiyor, heyecanla bekliyoruz.