Bu sene 40. yıl dönümünü kutlayacak “Cersaie Uluslararası Seramik Karo ve Banyo Mobilyaları Fuarı”, 25-29 Eylül 2023 tarihleri arasında Bolonya, İtalya’da gerçekleşecek.
5 gün sürecek etkinlikte, dünyanın dört bir yanından önde gelen yüzey ve banyo mobilyaları üreticileri ile tasarım ve planlama alanındaki profesyoneller bir araya gelecek. Cersaie Fuarı yeni pazar trendlerini keşfetmek, sektörün güncel akımlarını yakalamak ve yeni ürün teknolojilerini takip etmek için Bolonya Fuar Merkezi’nde önemli bir buluşma alanı açacak.

Cersaie kutlamalar kapsamında, tarihe geçen ürün ve şirketlerin tasarım ve teknolojilerine odaklanarak son 40 yıllık evrime dayanan bir sergi rotası sunacak: “Route 40”, ziyaretçilerin bu 40 yılın önemli noktalarında gezinmelerine ve bu süre zarfında kültür, tasarım ve üretim alanlarında meydana gelen büyük değişiklikleri gözlemlemelerine olanak tanıyacak.


Ziyaretçiler yaşam alanlarının tasarımındaki son trendleri keşfetmenin yanı sıra yenilikçi tasarım çözümleriyle yeni teknoloji ve ürünleri önceden deneyimleme fırsatı yakalayacak. 140.000 metrekarelik fuar alanında şu bölümler yer alacak: Zemin ve Duvar Karoları; Diğer Malzemelerden Yapılmış Zemin ve Duvar Kaplamaları; Hijyen Uygulamaları; Şömine, Seramik Ocak ve Mutfaklar; Montaj için Malzeme ve Araçlar, Seramik Ürünler için Showroom; Banyo Mobilyaları; Seramik için Hammadde ve Ekipmanlar.Cersaie Fuarı 2022

Fuar, 5 gün boyunca birçok paralel etkinliğe de ev sahipliği yapacak. 27 Eylül’de Pekin merkezli DnA Tasarım ve Mimarlık Firması'nın kurucusu Xu Tiantian’ın katılımıyla, Cersaie Fuarı kapsamında gerçekleşecek “building, dwelling, thinking” (inşa etmek, barınmak, düşünmek) başlıklı kültürel program için Palazzo dei Congressi of Bologna Fiere binasında bir konferans düzenlenecek. Ayrıca fuar kapsamında gerçekleşecek Press Café sohbetlerinin yanı sıra katılımcılar, Tiling Town atölyeleriyle uygulamalı deneyim imkânı da bulacak.


Cersaie Fuarı 2022, “building, dwelling, thinking” oturumundan.

640’tan fazla firmanın katılım sağlayacağı etkinlikte, Hitit Seramik de 25. Salon B174 numaralı stantta yeni ürünlerini sergilerken ziyaretçilerle sektördeki inovatif yaklaşımını paylaşacak.

Cersaie Fuarı’nda Hitit Seramik standını ziyaret etmek için buradan ücretsiz kayıt olabilir, ayrıca ayrıntılı fuar kataloğuna ulaşabilirsiniz.