©Lasvit Maxim Velcovsky Porta


Milano Tasarım Haftası (Fuorisalone) bu yıl, doğanın merkeze alındığı “Materia Natura” teması ışığında şehre yayılan birçok etkinlik, sergi ve enstalasyonu ziyaretçilerle buluşturacak. 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikler serisi döngüsel ekonomi, yeniden kullanım, sürdürülebilir uygulamalar ve malzemeler konularına odaklanacak.

Fuorisalone her zaman olduğu gibi, bu sene 62. yılını kutlayacak olan Uluslararası Milano Mobilya Fuarı (Salone delMobile.Milano) ile paralel olarak düzenlenecek. Etkinliğin küratörlüğünü miart'ın Sanat Yönetmeni Nicola Ricciardi üstlenirken sanat, peyzaj, teknoloji ve mimariyi harmanlayan multidisipliner araştırma ve tasarım grubu EX.’ten mimarlar Andrea Cassi ve Michele Versaci ile Giorgio Ferrero’yla (MYBOSSWAS) yapılan işbirlikleri de dikkat çekiyor. Geçmiş yıllarda ele alınan tema ve kavramların üzerine inşa edilen “Materia Natura” ile Fuorisalone, tematik bir süreklilik sağlamayı ve bilinçli bir tasarım kültürü oluşturmayı hedefliyor.

Milano Tasarım Haftası sırasında sunulan dikkat çekici içerik ve enstalasyonları ödüllendirmek üzere verilecek Fuorisalone Ödülü ise, hem İtalyan hem de uluslararası şirket ve tasarımcıları onurlandırmayı amaçlıyor. Halkın oyları için yarışacak toplam 15 proje Fuorisalone.it platformunun özel bir bölümünde sergilenecek. Seçilen projeler, 4 Özel Mansiyon için Etkileşim, Sürdürülebilirlik, Teknoloji ve İletişim kategorilerinde değerlendirilecek.

“Milano Tasarım Haftası” hakkında ayrıntılı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.