Kedi ve köpeklerin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmelerinde ihtiyaçlarına uygun ve doğal beslenmeleri önemli unsurlardan biridir. Günümüz dünyasında gerek kendimiz gerekse evcil dostlarımız için sağlıklı beslenme konusunda doğru kaynaklara ulaşmak giderek zorlaşıyor. Çoğu kedi veya köpek sahibi, daha erişilebilir olduğu için çok sayıda seçenekle market raflarında boy gösteren kuru ya da konserve mamalara yönelebiliyor. Ancak bu tür hazır mamalarda uzun raf ömrü sağlamak için kullanılan katkı maddeleri ve koruyucu kimyasallar evcil dostlarımızın sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. İşte tam bu noktada kedi ve köpek beslenmesine dair araştırmalar yapan deneyimli şef Rafet İnce’nin PetChef adlı projesi devreye giriyor. Uzun yıllar bu konu üzerine kafa yoran şefin araştırmalarına göre; hazır mamalarda kullanılan işlenmiş protein kaynakları böbrekler ve karaciğer üzerinde kronik bir yük oluşturuyor. Kedi ve köpeklerin yaşam kalitelerinin daha sağlıklı ve uzun soluklu olabilmeleri için şef Rafet İnce, 25 yıllık meslek hayatında insanlara lezzetli yemekler sunmanın yanı sıra son 7 yıldır PetChef markası altında kedi ve köpekler için sağlıklı ve doğal yemekler hazırlıyor. Kuru mamadan uzaklaşarak sağlıklı beslenmelerini sağlamak için gastronomik hünerlerini bu kez kedi ve köpekler için kullanıyor.

Dünyada bir şef tarafından kedi ve köpek beslenmesine dair yazılmış ilk kitap olan “PetChef Cook Book”, sizleri evcil dostlarınız için lezzetli yemekler hazırlamaya davet ediyor. Şef Rafet İnce’nin sade ve anlaşılır anlatımıyla hazırlanan bu kitapta, pratik ve sağlıklı birçok tarif yer alıyor. Kedi ve köpeğiniz için özel olarak hazırlanmış bu tariflerle, sizler de kendi mutfağınızın şefi olabilir, onlara özgün lezzetli ve dengeli öğünler sunabilirsiniz.

“PetChef Cook Book”, kedi ve köpeğinizin ihtiyacı olan besinleri farklı lezzetlerle bir araya getirerek onların beslenme gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamanıza yardımcı olabilir. Yemek kitabında; et ve sebze suları, naturel (pişmiş) mamalar, raw (çiğ) mamalar, meyve ve sebze cipsler, ödül kurabiyeleri, dondurma olmak üzere toplam 60 farklı tarif bulunuyor. Kitapta ayrıca kedi veya köpeğinizin beslenme düzeni ile ilgili veteriner hekim notları, öğün önerileri ve her bir tarifin besin değerine (enerji, karbonhidrat, protein, yağ, lif) dair bilgilere de yer veriliyor.

Yemek yapmakla arası olmayan veya düzenli zaman ayıramayanlar için PetChef, kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış sağlıklı mamaları ve atıştırmalık ürünleri önceden ölçülmüş porsiyonlar hâlinde, donmuş vakumlu ambalajlarda evinize kadar getiriyor. 60 çeşit ürün yelpazesine sahip PetChef markası, Raw (Çiğ) ve Naturel (Pişmiş) olmak üzere her tercihe ve ırka uygun günlük yemek imkânı sunuyor. Herhangi bir koruyucu ve tatlandırıcı bir madde içermeyen besinler, tazeliklerini kaybetmeden işlem gördükten hemen sonra IQF sisteminde dondurularak paketleniyor.

PetChef, kedi ve köpeklerin sadece günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda onlara özel günler için pastalar da üretiyor. Bu pastalar gastronomik Sous vide tekniği ve farklı pişirme soğutma teknikleri kullanılarak insanların da kedi ve köpeğiyle birlikte tüketebileceği şekilde hazırlanıyor. Pastalarda kullanılan malzemeler arasında; krem şanti, gıda boyası, tatlandırıcı, koruyucu, hormon, peynir altı suyu, labne, un ve şeker hamuru gibi sağlığa zararlı maddeler yer almıyor. Evcil dostlarınızla birlikte kutlama yapmak için tasarlanmış bu pastalar, kedi veya köpeğinizin özel günlerini anlamlı kılmak için bir seçenek olabilir.

PetChef'in sunduğu mamalar, evcil dostlarınızın fiziksel sağlığını desteklemenin yanında, onları mutlu ederek, kurulan bağların daha da güçlenmesine olanak tanıyor. Doğal yöntemler ve gastronomik teknikleri kullanan geniş ürün yelpazesiyle PetChef, evcil dostları yaşam kalitelerini arttıran lezzetli bir yolculuğa davet ediyor.

PetChef hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.